Музей космонавтики проведе спільну виставку з французьким музеєм

Музей космонавтики проведе спільну виставку з французьким музеєм

Житомирський музей космонавтики ім. С.П. Корольова 8 березня відвідали колеги з французького музею La Coupole, його директор Тьєрі Капіллер та науковці, які займаються історичними дослідженнями, Ніколя Фіоле та Лоран Сіллі. Об этом сообщает vremyan.in.ua со ссылкой на СМИ.

Як повідомляє прес-служба обласної ради, під час зустрічі, в якій взяв участь заступник голови обласної ради Максим Вілівчук, була підписана угода про співпрацю та укладена домовленість про організацію спільної виставки.Довідково: La Coupole – німецький бункер на півночі Франції, на території комуни Ельфо, який було збудовано «Організацією Тодта» у 1943–1944 роках на місці закинутого вапнякового кар’єру. Він мав призначення для захисту від бомбардування комплексу передстартового підготовлення та заправляння ракет Фау-2, що запускались для ударів по Лондону. У 1986 році місцева влада інвестувала 10 мільйонів франків у відновлення купола як частину музейної експозиції, присвяченої Другій світовій війні та «зброї відплати». План було представлено широкій публіці у 1987 році, на конференції, проведеній 20-21 липня у присутності архітектора куполу Вернера Флосса. Частина галереї «Іда», що була заблокована з 1944 року, відкрили для туристів. Група місцевих істориків розпочала наприкінці 1980-х кампанію за часткове завершення робіт над куполом і перетворення його в повноцінний музейний комплекс. План отримав підтримку, і в 1993 році, після 49 років простою, роботи над куполом відновилися. У ході роботи, октагональну залу під куполом перетворено на величезну музейну експозицію, присвячену окупації Франції та програмі «зброї відплати». Частина експозиції музею присвячена нашому земляку С.П. Корольову.


Джерело статті: “https://zt.20minut.ua/kul-tura/muzey-kosmonavtiki-provede-spilnu-vistavku-z-frantsuzkim-muzeem-10821602.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя