Відомого франківського письменника відзначили чеською премією

Відомого франківського письменника відзначили чеською премією
Українського письменника Юрія Андруховича відзначили чеською премією імені Вацлава Буріана.

Церемонія вручення відбулася 28 вересня у чеському місті Оломоук. Премію письменникові вручили за культурний внесок у центральноєвропейський діалог, пише Читомо. Об этом сообщает tp0332.in.ua со ссылкой на СМИ.

Премію в категорії «Поезія» присудили німецькому поетові Максові Чоллеку. Премію від глядачів отримала Юлія Федорчук (Польща).

По завершенні «поетичної частини» вечора, «український романіст, поет, журналіст, рокер та активіст», як зазначено в офіційному представленні Юрія Андруховича, письменник мав дискусію з польським богемістом, перекладачем та журналістом, першим лауреатом премії за культурний внесок (2016 року) Александром Качуровським.

«Якось я навіть назвав його «вартовий українець», бажаючи підкреслити важливість ролі, яку він відіграє не лише як видатний художник слова, але і як речник української незалежності. Однак це визначення вже не актуальне, бо Андрухович виховав – також і в дослівному сенсі цього слова, про що свідчать літературні успіхи його доньки Софії, – ціле покоління наступників: талановитих прозаїків, поетів, публіцистів і редакторів. Тому є митцем і реалізованою особистістю. Може дивитися в минуле з гордістю, а в майбутнє – з надією», – наголосив Качуровський.

Вечір завершився концертом «Літографії» Андруховича з польським гуртом Karbido.

Довідково:

Щорічна премія Вацлава Буріана заснована 2016 року в пам’ять про видатного чеського журналіста, перекладача та поета з Оломоуца. Премію вручають у двох категоріях: за поезію та за культурний внесок у центральноєвропейський діалог.

Читайте також: Книгу про Франківськ у 17 столітті представили на масштабному книжковому фестивалі. ФОТО


Джерело статті: “http://frankivchany.if.ua/62339-vidomoho-frankivskoho-pysmennyka-vidznachyly-cheskoiu-premiieiu”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя